Baza kauczukowa do paznokci – co to jest i jak stosować?


Kosmetyki / czwartek, 27 kwietnia, 2023

Baza to kluczowa część manicure hybrydowego. To od niej w dużej mierze zależy trwałość efektu. Na rynku dostępne są oczywiście różne bazy. Oprócz tych tradycyjnych dostępne są również bazy kauczukowe. Czym się charakteryzują i jak je stosować?

Czym jest baza kauczukowa do paznokci?

To, co w szczególności wyróżnia bazę kauczukową od tych tradycyjnych, to jej konsystencja. Jest dużo gęstsza, a po utwardzeniu jest twarda. Co ważne, zachowuje przy tym swoją sprężystość. Z tego też powodu baza kauczukowa polecana jest paniom mającym kruche paznokcie. Dzięki specyficznym właściwościom kauczuku baza cały czas pracuje wraz z paznokciem. Ma to swoje konkretne zalety. Wskazać można choćby na to, że w przypadku nieoczekiwanego zagięcia baza nie odpryskuje, lecz poddaje się wraz z paznokciem, chroniąc go jednocześnie.

Jakie zalety ma baza kauczukowa?

Stosowanie bazy kauczukowej do paznokci wiąże się z wieloma zaletami. Wśród nich wymienić można choćby:

  • zdolność do samopoziomowania – baza nałożona na nierówną powierzchnię sprawia, że staje się ona idealnie gładka,
  • przedłużenie paznokcia i nadanie mu kształtu – odpowiednia gęstość bazy oraz jej formuła pozwalają na przedłużenie paznokcia nawet o 1 cm,
  • nadbudowa paznokcia – baza kauczukowa pozwala także na łatwą nadbudowę paznokcia i stworzenie idealnej litery C.

Nie może zatem dziwić, że baza kauczukowa do paznokci cieszy się tak dużą popularnością wśród pań.

Jak stosować bazę kauczukową?

Do zalet bazy kauczukowej dodać trzeba jeszcze to, że jej stosowanie nie jest skomplikowane. Najpierw należy nadać paznokciom odpowiedni kształt, a także usunąć zbędne skórki i odtłuścić. W tym momencie możliwe jest nałożenie bazy na paznokcie. Pamiętać trzeba, aby była to cienka warstwa produktu. Następnie bazę na paznokciach utwardzić należy pod lampą UV. Teraz pozostaje pytanie, czy zmieniany ma być kolor paznokci? Jeśli nie to wystarczy nałożyć dowolny top. W drugim przypadku nałożyć należy dwie warstwy koloru, a następnie nałożyć top. Na koniec wspomnieć jeszcze trzeba, że jeśli chce się osiągnąć idealny efekt, to zawsze stawiać trzeba na produkty najwyższej jakości.