Czym jest keratynowe prostowanie włosów?


Kosmetyki / niedziela, 8 lipca, 2018

Keratynowe prostowanie włosów obecnie jest jednym z najczęściej przeprowadzanych zabiegów fryzjerskich. Początkowo z metody tej korzystały największe gwiazdy Hollywood i właścicielki blogów, podczas gdy dziś przeciętna kobieta także może to zrobić przy pomocy produktów Encanto. Dzięki nim zabieg da się przeprowadzić domowych warunkach. A czy warto to zrobić?

Jak wygląda przebieg zabiegu?


Podczas zabiegu na włosy oddziałuje się keratyną, która w naturalny sposób doprowadza do odbudowania struktury kosmyków. Uzupełnia powstałe ubytki, spaja rozdwojone końcówki i regeneruje łodygi. Tworzy na głowie taflę gładkich i lśniących włosów, które przestają się puszyć i są odpowiednio przygotowane do dalszych zabiegów stylizacyjnych. Zabieg wykorzystujący działanie keratyny może przynieść szczególnie dobre rezultaty u kobiet regularnie prostujących swoje włosy.

Kto powinien skorzystać z zabiegu?

Jako że keratyna jest naturalnym składnikiem, może być stosowana na każdym rodzaju włosów. Idealnie sprawdzi się i na włosach cienkich, i na włosach bardzo grubych, mających tendencję do puszenia się. Encanto keratyna nadaje się także do włosów farbowanych. Nie należy jej jednak stosować do dwóch tygodni po wykonaniu zabiegu koloryzacyjnego.

Jedynymi przeciwwskazaniami do przeprowadzenia keratynowego prostowania włosów są ciąża oraz okres karmienia piersią. W każdym innym przypadku zabieg można spokojnie wykonać.