Jak wykonać demakijaż?


Zabiegi pielęgnacyjne / sobota, 7 września, 2019

Staranny demakijaż to podstawa codziennej pielęgnacji cery. Przecież żadna kobieta nie wyobraża sobie żeby mogła iść spać z brudną twarzą. Dlatego tak ważny jest staranny demakijaż. Przygotowuje on skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jak zrobić prawidłowy demakijaż twarzy?

W tym przypadku nie sprawdzi się mydło ani nawet najlepszy żel do mycia twarzy. Te produkty nie są w stanie poradzić sobie z takimi kosmetykami, jak tusz do rzęs czy eyelinera. Do demakijażu najlepiej używać dedykowanych produktów, na przykład mleczko kosmetyczne, płyn micelarny czy olejek do zmywania makijażu. Typ kosmetyku dobierzmy do naszej cery oraz indywidualnych upodobań.

 

Dalsza pielęgnacja

Porządny demakijaż to dopiero początek. Kolejny etap to oczyszczanie twarzy. I tu przyda się dobry żel bądź pianka. Stanowczo unikajmy mydła. Ten produkt ma nieodpowiednie pH. Może podrażnić i przesuszyć skórę naszej twarzy, a tego przecież nie chcemy…

 

Gdy nasza buzia jest czyta i świeża przychodzi czas na tonik. Ten kosmetyk jest często lekceważony. Niesłusznie. Tonik przywraca prawidłowe pH naszej skóry. Wybierajmy taki, który nie ma w swoim składzie alkoholu. Może on niepotrzebnie przesuszać cerę i sprawiać, że skóra będzie zdecydowanie bardziej się przetłuszczać.

 

Ostatni etap to nawilżanie. Krem nawilżający powinna mieć na swojej toaletce każda kobieta bez względu na wiek czy typ cery. Po prostu panie, które mają cerę mieszaną lub przetłuszczającą się powinny wybierać produkty, które mają zdecydowanie lżejszą formułę.