Kiedy można przekłuć dziecku uszy?


Zabiegi pielęgnacyjne / czwartek, 10 września, 2020

Bardzo wielu rodziców uważa, że najlepszym okresem na przekłucie swojemu dziecku uszu jest moment ukończenia pierwszego roku życia. To właśnie w tym okresie małe dzieci nie zdają sobie sprawy z tego, czym wiąże się tak naprawdę przekłucie uszu i co najważniejsze nie odczuwają zbyt dużego bólu.

Dlaczego warto wcześnie przekłuć uszy?

Jeżeli dziecko nieco podrośnie i stanie się bardziej świadome, to niestety może bać się przekłucia uszu. Wiele dziewczynek w wieku przedszkolnym marzy o pięknych kolczykach, ale niestety boi się wizyty u kosmetyczki. Przekłuwanie uszu w Warszawie – https://easywaxing.pl/pl/zabiegi/inne-zabiegi/przekluwanie-uszu-blomdahl-warszawa-wroclaw dla wielu dziewczynek może okazać się bardzo traumatycznym doświadczeniem, dlatego też jeżeli istnieje taka możliwość to warto zrobić to jak najwcześniej.

Dlaczego warto wcześniej przekłuć uszy?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o tym, że przekłuwanie uszu Warszawa jest całkowicie bezpiecznym zabiegiem. Przekłuwanie uszu wykonuje się najczęściej za pomocą specjalnego pistoletu ze sterylnymi kolczykami w komplecie. Warto wspomnieć o tym, że kolczyki w całości wykonane są ze stali chirurgicznej i w swoim składzie nie mają dodatku niklu, dlatego też dziecko odczuwać będzie jedynie minimalny ból przez krótki okres czasu. Z praktycznego punktu widzenia najwięcej strachu może narobić głośny strzał pistoletu. Pamiętać należy także o tym, że niektóre dzieci mogą mieć alergię na kolczyki, a dokładniej mówiąc na materiał z którego są one wykonane. Problemy może przysporzyć nie tylko nikiel, ale również złoto i srebro.