Purles – słów kilka o marce


Kosmetyki / niedziela, 1 sierpnia, 2021

Nie ulega wątpliwości, że nowoczesna kosmetologia coraz częściej odchodzi od typowych, klasycznie rozumianych rozwiązań i stawia na ogólnie pojęta innowacyjność. Tą drogą poszła również marka Purles, która jako jedna z pierwszych rozpoczęła badania w ramach swojego Centrum Innowacji.

Kosmetyka – trendy i kierunki

Nowoczesna kosmetyka coraz częściej stawia na innowacje, w myśl których tradycyjne zabiegi estetyczne mają zostać zastąpione stosowaniem w pełni bezpiecznych dla zdrowia kosmetyków. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że firmy kosmetyczne chcą postawić na ujętą w zupełnie nowy sposób kosmetykę twarzy. Odtąd proces ten ma odbywać się w sposób kompleksowy, z wykorzystaniem szeregu dostępnych na rynku składników. Czy jest to możliwe? Marka Purles pokazuje, że już dziś takie trendy stają się rzeczywistością.

Jeszcze więcej i więcej…

Marka Purles to podmiot, który w swej działalności stawia na zupełnie nowe składniki i technologie. Doskonałym przykładem jest tu swoista „inwestycja” w peptydy, dzięki którym skóra staje się jędrna, zdrowsza, a także opóźnione zostają jej procesy starzenia. Dobrym kierunkiem są też tzw. peelingi chemiczne, które oddziałują na skórę w znacznie mniej inwazyjnym stopniu, niż peelingi o działaniu mechanicznym. Co ciekawe, są to substancje, które wcześniej były wykorzystywane w kosmetyce jedynie w sposób sporadyczny.

Podsumowując, marka Purles to podmiot, który wprowadza na rynek zupełnie nowe, choć sprawdzone już wcześniej rozwiązania. Jest to możliwe między innymi dzięki wspomnianemu już wcześniej Centrum Innowacji.